Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 12, 2021 in Zdrowie i medycyna |

Korzyści płynące z oleju z konopi siewnej.

Olej konopny może odnosić się do pełnego spektrum oleju z rośliny Cannabis sativa lub oleju z nasion konopi, który jest olejem pochodzącym tylko z nasion konopi.

Istnieje bardzo małe ryzyko zatrucia olejem konopnym, ponieważ wszystkie formy oleju konopnego pochodzą ze szczepów konopi zbożowych. Autorzy badania w czasopiśmie Cannabis and Cannabinoid ResearchTrusted Source zauważają, że odmiany konopi pochodzenia spożywczego muszą zawierać mniej niż 0,3 procent tetrahydrokanabinolu (THC). THC jest związkiem powodującym tak zwany „haj” marihuany.

Olej z konopi to nie to samo, co olej kanabidiolowy (CBD). Do produkcji oleju CBD wykorzystywane są łodygi, liście i kwiaty konopi, które zawierają wyższe stężenie CBD, innego potencjalnie korzystnego związku występującego w roślinie.

Olej z nasion konopi pochodzi z małych nasion rośliny Cannabis sativa. Nasiona nie zawierają takich samych ilości związków jak sama roślina, ale nadal mają bogaty profil składników odżywczych, kwasów tłuszczowych i użytecznych związków bioaktywnych.

Olej z konopi siewnej właściwości. Olej z konopi o pełnym spektrum, który zawiera również materię roślinną, może dodawać inne skuteczne związki, które mogą pomóc w niektórych problemach zdrowotnych, takich jak stany zapalne.

Zdrowie skóry.

Olej z nasion konopi jest bardzo odżywczy i może być szczególnie pomocny dla skóry. Witaminy i kwasy tłuszczowe zawarte w tym oleju mogą pomóc zachować zdrową skórę i zapobiegać wypryskom.

Badanie z 2014 roku dotyczące profilu lipidowego oleju z nasion konopi wykazało, że jest on bogaty w zdrowe oleje i kwasy tłuszczowe.

Bogactwo kwasów tłuszczowych może sprawić, że olej będzie doskonałym wyborem do odżywiania skóry i ochrony jej przed stanami zapalnymi, utlenianiem i innymi przyczynami starzenia.

Autorzy przeglądu Trusted Source z 2014 roku zauważają, że miejscowe stosowanie oleju z nasion konopi wzmacnia skórę i sprawia, że jest ona bardziej odporna na infekcje. Autorzy sugerują również, że olej z nasion konopi może być pomocnym w leczeniu szeregu problemów skórnych, w tym:
• Wyprysk
• zapalenie skóry
• łuszczyca
• wyprysk żylaków
• liszaj płaski, stan zapalny skóry
• trądzik różowaty
Korzyści te prawdopodobnie wynikają z dużej ilości korzystnych tłuszczów i innych pomocnych związków w oleju.