Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 20, 2018 in Zdrowie i medycyna |

Pomiar tłuszczu w organizmie. Nie za dużo, nie za mało – ilość tkanki tłuszczowej norma

Dbajmy o siebie

W dzisiejszych czasach, kiedy oferty na rynku kuszą nas swoją dostępnością, a także różnorodnością – ciężko odmówić sobie niektórych pokus.

ilość tkanki tłuszczowej norma

Producenci prześcigają się w wymyślaniu, a ceny stają się coraz bardziej konkurencyjne i tym samym przystępne dla większości ludzi. W związku z pokusami jakie czają się na nas na każdym kroku pozwalamy sobie na przysmaki, a nasza ilość tkanki tłuszczowej norma wzrasta. Niestety wielu z nas udaje, że tego nie widzi. Wielu z nas tłumaczy sobie, że zawsze może być gorzej. Są też tacy, którzy kompletnie nie zwracają uwagi na swoją wagę. Dla tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, bardzo pomocny okazuje się pomiar tłuszczu w organizmie. Dzięki tej metodzie możemy dowiedzieć się jak wygląda nasza sytuacja. Czy wałeczki, które nagromadziły się tu i ówdzie są jeszcze na dobrym poziomie, czy też zaczęły go przekraczać.

pomiar tłuszczu w organizmie

Tkanka tłuszczowa pomiar to jednak nie tylko jej nadmiar , ale i niedobór. Pomiar tłuszczu w organizmie daje nam obraz w jakiej sytuacji się znajdujemy. Tłuszcz bowiem pełni bardzo ważne i pożyteczne role w naszym układzie i jest potrzebny do jego prawidłowego funkcjonowania. Ilość tkanki tłuszczowej norma wyściela organy wewnętrzne, daje uczucie sytości, gwarantuje ochronę przed utratą ciepła, zaopatruje organizm w witaminy, jest cennym źródłem energii. Dbajmy zatem o to, aby mieścić się w granicach, a nasze zdrowie i samopoczucie będzie na medal.