Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 3, 2018 in Zdrowie i medycyna |

Witamina A produkty, właściwości

Witamina A właściwości – ta witamina ma ich na prawdę sporo i jest niezbędna naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Mało kto zdaje sobie sprawę, ale witamina A działa nawet przeciwnowotworowo!

Witamina A właściwości

Witamina A przede wszystkim korzystnie wpływa na tkanki w naszym organizmie. Jest na przykład niezwykle cenna dla oczu – jej brak może powodować tak zwaną kurzą ślepotę, czyli nieumiejętność widzenia po zmroku. Poza tym witamina A działa także pozytywnie na zęby i jest niezbędna przy tworzeniu szkliwa, które odpowiada za ich trwałość.

Witamina A produkty

Wiele osób chcąc zwiększyć udział witaminy A w organizmie zastanawia się, jakie produkty zawierają jej dużą ilość. Są to przede wszystkim warzywa, jak marchew, która jest dodatkowo źródłem beta-karotenu, czyli substancji która korzystnie wpływa nie tylko na nasz wzrok, ale także skórę. Witamina A produkty to także inne warzywa jak szpinak, pomidory czy dynia. Jej świetnym źródłem są też wszystkie morskie ryby oraz wszelkiego rodzaju nabiał. Możemy też suplementować witaminę A w postaci tranu.