Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 12, 2021 in Dieta |

Zdrowy i orzeźwiający napój

Dietetycy zalecają regularne picie dużych ilości wody. Codziennie powinniśmy pić od półtora do dwóch litrów wody a nawet więcej jeśli dzień jest upalny. Należy pamiętać o stałym nawodnieniu naszego organizmu dzięki czemu funkcjonujemy lepiej i żyjemy zdrowiej. Woda jest naturalnym napojem, który nie tuczy w przeciwieństwie od innych takich jak napoje gazowane, soki czy napoje energetyzujące. Takie właśnie produkty – w odróżnieniu od wody – powinny być traktowane jako samodzielna przekąska, która niejednokrotnie obciąża nasz organizm.
W sklepach znajdziemy wiele różnych rodzajów wody – najpopularniejsza jest woda mineralna, źródlana, coraz więcej pojawia się również wód smakowych dla miłośników owocowych aromatów. Możemy wybierać spośród uznanych i sprawdzonych marek ale też tańszych, dyskontowych wód produkowanych dla poszczególnych marketów. Nawet najtańsza butelka wody wiąże się jednak z kosztem prawie złotówki za litr. Ponadto woda schodzi szybko więc trzeba kupować jej dużo i regularne zakupy mogą być kłopotliwe szczególnie gdy nie dysponujemy samochodem i dużą ilością wolnego czasu. Kupowanie wody w plastikowych butelkach jest również nieekologiczne. Dobrym rozwiązaniem jest zatem picie wody z kranu. Jest to bardzo dobre i ekonomiczne rozwiązanie chociaż wiele osób wciąż nie jest do niego przekonanych. Czy warto pić wodę z kranu?

Korzyści dla zdrowia i portfela

Picie wody jest bardzo zdrowe zaś picie kranówki dodatkowo może przynieść ulgę dla naszego domowego budżetu. Woda z kranu jest bowiem znacznie tańsza od swej butelkowanej odpowiedniczki. Ponadto zawiera wiele minerałów i zdrowych substancji co czyni ją niezwykle wartościowym i orzeźwiającym napojem. Przeciwnicy picia wody z kranu argumentują, że może ona zawierać bakterie E.coli, ponadto wskazują na często niekorzystny stan rur i instalacji kanalizacyjnej. Woda kranowa jest jednak regularnie badana zaś infrastruktura wodno-kanalizacyjna stale unowocześniana i serwisowana więc nie ma żadnego ryzyka.

Przydatne akcesoria

Chcąc pić wodę z kranu warto zainwestować w akcesoria, które wpłyną na jej jakość. Warto tutaj wspomnieć o filtrach wodnych, które dodatkowo oczyszczają wodę z drobnych zanieczyszczeń i mogą wzbogacać ją o inne minerały dzięki czemu jest jest jeszcze zdrowsza i ma cenniejsze walory smakowe. Przydatny może być również perlator do wody, który zwiększa optycznie strumień wody i pozwala zaoszczędzić. Miłośników wody gazowanej z pewnością ucieszy domowy saturator, dzięki któremu uzyskamy orzeźwiające bąbelki.