Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 21, 2018 in Zdrowie i medycyna |

Banan kalorie bez skórki. Banany a odchudzanie. Koktajl bananowy kalorie

Osoby będące na diecie odchudzającej często zastanawiają się, czy i w jakich ilościach spożywać owoce. Oczywiście są one bardzo zdrowe, niestety są też źródłem cukru, a co za tym idzie – są dosyć kaloryczne. Jednym z owoców, które wzbudzają najwięcej wątpliwości jest banan,

Banan kalorie bez skórki

Banany często uważane są za owoce, które nie powinny być spożywane przez osoby starające się zrzucić wagę. Nie jest tak do końca, ponieważ mimo, że banany są bardziej kaloryczne niż inne owoce (banan kalorie bez skórki w 100g to 88) są także źródłem wielu cennych substancji i związków. Banan to w ok. 75 % woda, resztę stanowią węglowodany – skrobia, sacharoza, glukoza i fruktoza. Banany są kaloryczne, ale mogą spokojnie znaleźć się w diecie osób odchudzających się, na przykład jako zdrowa przekąska czy drugie śniadanie. Najważniejszy jest rozsądek.

Koktajl bananowy kalorie

Banany można także spożywać w formie pożywnego koktajlu. Koktajl bananowy kalorie zależy w dużej mierze od tego, co do niego dodamy. Jeśli po prostu zmiksujemy go z odtłuszczonym mlekiem może stanowić pełnowartościowy, zdrowy posiłek.