Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 21, 2018 in Zdrowie i medycyna |

Dieta Atkinsa jadłospis tygodniowy. Dieta z Hollywood. Dieta Atkinsa przepisy

Dieta Atkinsa to nisko węglowodanowa dieta odchudzająca, która najpierw podbiła Hollywood, a obecnie rozpowszechnia się po całym świecie. Według jej twórcy, nowojorskiego kardiologa Roberta Atkinsa przyczyną nadwagi są przede wszystkim węglowodany, dlatego podstawą diety powinny być białka i tłuszcze. Wiele osób zwraca uwagę, że jest to dieta bardzo uboga w witaminy i jej długotrwałe stosowanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Dieta Atkinsa jadłospis tygodniowy

Komponując dieta atkinsa jadłospis tygodniowy należy ograniczyć węglowodany do minimum. Tyczy się to głównie pieczywa, produktów zbożowych, owoców, warzyw zawierających skrobię oraz mleka i jogurtów. Można za to jeść warzywa takie jak sałata, szpinak, pietruszka, szparagi, por, kapusta, seler, kalarepa, cebula, dynia, pomidory, fasola szparagowa, botwinka, rzepa, groszek cukrowy, cukinia, ogórek.

Dieta Atkinsa przepisy

Jeśli nie masz pomysłu na dieta atkinsa przepisy z pomocą jak zwykle przyjdzie niezawodny Internet. Wiele for dyskusyjnych poświęconych jest tej właśnie diecie. Ludzie dzielą się tam swoimi doświadczeniami i ciekawymi przepisami.