Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 12, 2020 in Zdrowie i medycyna |

Dieta eliminacyjna i redukcyjna. Czym się różni i co można podczas nich jeść. Owoce na diecie redukcyjnej

Problemy skórne, gastryczne i ogólne zła samopoczucie, może wynikać z alergii pokarmowych, które bywają bardzo niebezpieczne. Dla jednych zjedzenie kilograma orzechów czy truskawek to czysta przyjemność, dla innych nawet gram tego produktu, może wywołać groźną reakcje alergiczną i doprowadzić do nieodwracalnych skutków.
Kiedy podejrzewasz u siebie alergię pokarmową, nie czekaj, tylko natychmiast zacznij działać. Koniecznie udaj się do alergologa, z pomocą którego odkryjesz alergen, który wpływa na Twoje złe samopoczucie.

Alergia pokarmowa, jak ją wykryć?

Najczęstszym objawem alergii pokarmowej jest zmiana skórna, pojawiająca się na całym ciele. Ma ona charakter plam, krost, łuszczenia a nawet pękania skóry, co bywa bardzo bolesne.. U niektórych osób, alergia pokarmowa może objawić się jednak biegunką, wymiotami oraz sinieniem, które może utrudnić oddychanie. Aby zapobiec niebezpiecznym sytuacją, koniecznie udaj się do alergologa i wykonaj badania.
Wiele osób wykonuje badania skórne, które mają na celu sprawdzenie co nas uczula. Nie jest to jednak skuteczna metoda, bo na początku trudno określić jaka grupa pokarmowa uczula, dlatego wielu alergologów zaleca dietę eliminacyjną.

Co to jest dieta eliminacyjna? Owoce na diecie redukcyjnej

Dieta eliminacyjna polega na stopniowym ograniczeniu spożywanych produktów, w celu wyeliminowania tych, które powodują alergie,.Podczas diety, można spożywać tylko określoną ilość produktów, na przykład warzywa i owoce.
Owoce na diecie redukcyjnej tak samo jak w przypadku eliminacyjnej nie są przeciwwskazane, jeśli wiemy, że nikt w rodzinie nie jest na nie uczulony. Do bezpiecznych owoców zalicza się między innymi banany. Ale jak sytuacja się ma podczas odchudzania? Jakie owoce jeść stosując dietę redukcyjną?
Dietetycy polecają jeść produkty niskokaloryczne czyli arbuz, maliny porzeczki, truskawki, poziomki, wiśnie banany czy winogrona. Dzięki małej zawartości cukrów, są ona smaczna przekąską oraz produktem uzupełniającym dietę.
Odchudzanie się, nie jest związane tylko z rygorystycznym pozbawieniem przyjemności. dzięki wiedzy an temat produktów, można zjeść zdrowo, smacznie i przy tym redukować kilogramy. W przypadku diety eliminacyjnej, również warto sięgnąć po owoce, jednak pod nadzorem lekarza.