Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 3, 2020 in Zdrowie i medycyna |

Co zjeść po ćwiczeniach czyli posiłek po treningu – przepis

Coraz więcej osób chodzi na siłownie, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. W tym artykule podpowiemy, co można zjeść po ćwiczeniach fizycznych.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

W wielu podręcznikach i artykułach na temat aktywności fizycznej można wyczytać, że codziennie każdy człowiek powinien poświęcić na aktywność fizyczną minimum trzydzieści minut, aby zachować zdrowie. Niestety coraz więcej osób nie uprawia żadnych sportów, a nierzadko nie wychodzi nawet na spacer, aby choć trochę się rozruszać. Wraz z niezdrowym odżywianiem może prowadzić to do otyłości. Jest ona oczywiście bardzo niezdrowa dla organizmu. Aby zapobiec otyłości i innych chorobom warto poświęcać czas na uprawianie aktywności fizycznej.

CO ZJEŚĆ PO ĆWICZENIACH? Posiłek po treningu przepis

Odchudzając się coraz więcej osób zastanawia się, co zjeść po treningu. Ćwiczenia wykonywane na siłowni, na świeżym powietrzu lub we własnym domu są bardzo różnorodne. W związku z tym należy liczyć się z tym, że dla każdego inne posiłki mogą być odpowiednie. Posiłek po treningu przepis, to pomysł na jedzenie po ćwiczeniach fizycznych. Podczas ćwiczeń ciało traci bardzo dużo energii, spalane są węglowodany. W związku z tym warto zapewnić swojemu organizmowi taki posiłek, który doda nam sił, witamin i minerałów oraz będzie oczywiście zdrowy.

Bardzo dobrym pomysłem na posiłek po treningu jest przygotowanie ryżu na różny sposób. Można przykładowo przygotować go z warzywami i chudym mięsem. Bardzo dobre będą kanapki z żytniego chleba, makaron z sosem warzywnym. Na deser można przygotować sobie koktajl owocowy lub po prostu zjeść jakichś zdrowy i pyszny owoc. Warto skonsultować się z lekarzem, który podpowie nam które produkty/dania będą dla nas odpowiednie.

WIZYTA U DIETETYKA

Jeśli cierpisz na otyłość, nie możesz schudnąć lub przybrać na wadze – bardzo dobrym pomysłem będzie udanie się do dietetyka. Jest to osoba, która pomoże Ci w ułożeniu dla Ciebie odpowiedniej diety. U każdego może być ona zupełnie inna, jednak efekty będą bardziej widoczne, ponieważ osoba ta wie, co będzie potrzebował nasz organizm. Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że jedzą produkty, które są dla nich nieodpowiednie.