Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 18, 2017 in Zdrowie i medycyna |

Czy można złagodzić swędzenie skóry głowy?

W sytuacji gdy swędząca skóra głowy staje się bardzo uciążliwa zastanawiamy się jak złagodzić tę dolegliwość. Oto kilka sposobów, które warto znać aby poradzić sobie w tej sytuacji.

Zatem jak złagodzić swędzenie skóry. Niezwykle istotnym elementem, który umożliwia zwalczenie swędzenia skóry głowy, jest odpowiednie nawilżanie. Podczas podrażnienia skóry głowy kosmetykami najprostszym sposobem jest zaprzestanie stosowania tych środków drażniących. Z kolei zaś w sytuacji przesuszenia niezbędne jest odpowiednie nawilżenie. Dlatego też wtedy każdego dnia należy wypić co najmniej dwa litry płynów.
W sytuacji chorób pasożytniczych takich jak na przykład wszawica należy użyć specjalne szampony o właściwościach przeciwpasożytniczych. Z kolei zaś w przypadku łojotokowego zapalenia skóry wykorzystuje się przede wszystkim maści i płyny do wcierania w skórę głowy.
Natomiast w przypadku łuszczycy stosuje się miejscowo środki zawierające: mocznik i salicylany. Czasami lekarz zleca zastosowanie leczenia w postaci sterydów i leków immunosupresyjnych. Często stosuje się także fototerapię.