Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 1, 2023 in Dieta |

Dieta Vege + Fish dlaczego warto ją wybrać?

Dieta Vege z dodatkiem ryb to rozwiązanie dla osób preferujących wegetariański tryb życia, a dopuszczający w swoim sposobie odżywiania ryby i owoce morza oraz produkty pochodzenia zwierzęcego takie jak jaja, mleko i jego przetwory. O tym, czym dokładnie jest dieta Vege + FISH, jakie są zasady jej stosowania, jakiego rodzaju produkty można w niej spożywać oraz co jest zabronione przeczytasz w poniższym artykule.

Czym dokładnie jest dieta Vege + FISH?

Bezmięsny sposób odżywiania się to coraz szerzej spotykany trend. Osoby, które decydują się na taką dietę świadomie wykluczają ze swojego jadłospisu produkty mięsne. Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska dostarcza do organizmu wszystkich potrzebnych składników odżywczych w prawidłowych proporcjach. Warto jednak wiedzieć jakich zasad przestrzegać, by nie narazić się na niedobory pokarmowe.

Czy dieta Vege wzbogacona o ryby jest zdrowa?

W prawidłowy sposób zbilansowana dieta Vege wzbogacona o ryby nie tylko zapewni nam odpowiednią, dzienną ilość substancji odżywczych, ale także uchroni nas przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Są wśród nich: cukrzyca, miażdżyca, otyłość. Mięso zawiera bardzo dużą ilość nasyconych kwasów tłuszczowych, które przyczyniają się właśnie do rozwoju chorób o podłożu metabolicznym. Należy jednak wspomnieć, że produkty mięsne to nie tylko samo zło, ponieważ są one bogate w białko, żelazo, jod, witaminę D oraz wapń. Wykluczając je z diety, musimy pamiętać, by tak ułożyć dietę, aby nie narazić się na niedobory tych mikroelementów. Uzupełnienie diety wegetariańskiej o ryby, jaja i produkty mleczne daje nam gwarancję dostarczenia do organizmu wszystkich potrzebnych składników.

Zwiększenie spożycia owoców i warzyw oraz produktów pełnoziarnistych wiąże się z poprawą kondycji organizmu. Regularne jedzenie posiłków, prawidłowe nawodnienie oraz zwiększenie aktywności fizycznej może przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów.

Wegetariański catering dietetyczny

Jeśli nie jesteś zwolennikiem własnoręcznego: długotrwałego i pracochłonnego przygotowywania posiłków postaw na dietę pudełkową. W Bzykfit wiemy, jak ważne jest smaczne i odpowiednio zbilansowane jedzenie. Nasze posiłki wykonane są z doskonałej jakości produktów od sprawdzonych dostawców. Zdajemy sobie sprawę, że każdy klient ma indywidualne oczekiwania pod względem zapotrzebowania kalorycznego posiłków. W swojej ofercie diety Vege + Fish mamy kilka wariantów kalorycznych. Menu obejmuje pięć różnorodnych i smacznych posiłków. Dieta dostosowana do potrzeb wegetarian wyklucza mięso. Zastąpione jest ono roślinami strączkowymi, nabiałem oraz rybami i owocami morza.

Nasze menu powstaje pod okiem dietetyków, a przygotowywane jest przez kucharzy z wieloletnim doświadczeniem. Wszystko to z troski o Twoje zdrowie.