Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 21, 2018 in Zdrowie i medycyna |

Jakie pokarmy są bogate w magnez – warzywa bogate w magnez

Magnez jest niezwykle istotny w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu. Reguluje nasz rytm domowy, dba o dobrą pamięć i koncentrację. Jest niezbędny dla osób, które uprawiają zawody wymagające ciągłego myślenia, jak kierowcy, nauczyciele, czy ludzie wykonujący prace biurowe. Poszukujemy więc warzywa bogate w magnez, które urozmaicą nasze menu. Powinny być one zawarte w diecie każdego człowieka, bo oprócz tego, że są zdrowe, posiadają też zazwyczaj małą ilość kalorii, co przekłada się na to, że nie przybieramy na wadze.

warzywa bogate w magnez – które wybrać?

Pokarmy bogate w magnez to między innymi szpinak, szparagi, jarmuż, sałata, czy botwina. Dużą jego zawartość posiadają też rośliny strączkowe takie jak groch, fasola, czy soczewica. Niestety są dość często pomijane, bo wiele osób odczuwa po nich wzdęcia. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas spożywanie ich w rozsądnych ilościach.

Inne pokarmy bogate w magnez

Niewiele osób o tym wie, lecz do tej grupy zalicza się także. Musi być to jednak prawdziwe, ciemne kakao bez dodatku cukru. Warto urozmaicić naszą dietę o jeden kubek dziennie takiego napoju.