Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 13, 2021 in Uroda |

Naturalne kosmetyki – dlaczego warto ich używać?

Naturalne kosmetyki są obecnie niesamowicie popularne i uwielbiane przez wiele osób, a moda na nie najprawdopodobniej nie minie. Coraz więcej marek wprowadza do swojego asortymentu tego rodzaju kosmetyki i promuje ich używanie, ponieważ niesie to ze sobą pozytywne skutki dla zdrowia i skóry. Dowiedz się, czy warto używać kosmetyków naturalnych.

Mydła naturalne, czyli najważniejszy krok pielęgnacyjny

Najważniejszym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała jest ich oczyszczanie. Żeby jednak mycie skóry nie powodowało jej wyjaławiania i zaburzania warstwy hydrolipidowej, należy zwrócić uwagę na stosowane kosmetyki myjące. Aby oczyszczanie skóry nie powodowało jej wysuszenia, ściągnięcia i pieczenia, należy używać preparatów opartych na delikatnych substancjach myjących. Mydła naturalne w płynie to doskonała alternatywa dla zwykłych i szarych mydeł. Zadbają one o zdrowie skóry, jej prawidłowe nawilżenie i oczyszczenie, bez jednoczesnego uszkadzania podczas mycia.

Naturalne kremy do twarzy na dzień

Naturalne kremy do twarzy na dzień stosujemy po umyciu i dokładnym osuszeniu skóry. Dlaczego? Ponieważ, żeby substancje odżywcze i nawilżające z kosmetyków pielęgnacyjnych mogły wniknąć w głąb skóry, należy usunąć z niej zanieczyszczenia powierzchniowe, jakimi są kurz, brud, pot, sebum, na które narażeni w szczególności są mieszkańcy miast. Naturalne kremy do twarzy na dzień oparte są na olejkach, wyciągach ziołowych czy owocowych, witaminach i minerałach, które pielęgnują skórę. Nie zawierają w składzie zbędnych dodatków i są przyjazne dla środowiska.

Zalety kosmetyków naturalnych

Dzięki temu, że składy kosmetyków naturalnych są możliwie jak najkrótsze, obniża się także ryzyko wystąpienia alergii na któryś ze składników produktu. Kosmetyki naturalne to przede wszystkim łagodne i bezpieczne substancje odżywcze, bardzo prosty skład i uniwersalność kosmetyku. Większość z naturalnych preparatów jest także wegańska i nietestowana na zwierzętach, jednak, aby mieć pewność, że tak jest, należy sprawdzać oznaczenia na konkretnych produktach. W kosmetykach naturalnych przeważnie nie znajdziemy konserwantów, parabenów czy środków takich SLS i SLES. Dzięki nim możemy osiągnąć efekty takie jak:

  • nawilżenie i odżywienie skóry,
  • jej rewitalizacja i zapobieganie powstawaniu zmarszczek,
  • tonizacja, złagodzenie podrażnień i ukojenie.

Kosmetyki naturalne od Uniquecos

Sklep internetowy Unique Cosmetics w swojej firmie posiada szeroki asortyment kosmetyków w pełni naturalnych i cechujących się najlepszym składem. Mydła naturalne i kremy do twarzy na dzień to kosmetyki, które stosujemy codziennie. Regularne oczyszczanie skóry jest konieczne dla zachowania zdrowego wyglądu, podobnie jak nakładanie kremu na dzień na około 15 minut przed wyjściem.