Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2018 in Zdrowie i medycyna |

Dla kogo dieta zone. Dieta strefowa przepisy

Dieta zone zdobywa coraz większą popularność. Nic dziwnego, bo dzięki ograniczeniu węglowodanów pozwala chudnąć nawet 2-3 kilogramy w ciągu miesiąca! Wiele osób poszukuje więc w internecie dieta strefowa przepisy, które umożliwią im utratę wagi oraz lepszą kontrolę nad swoimi posiłkami.

Dieta strefowa przepisy

W skład diety strefowej wchodzą głównie produkty białkowe, ponieważ ma ona na celu redukcję węglowodanów w diecie. Tak więc możemy przygotowywać sobie różne potrawy i je urozmaicać. Składnikami, które najczęściej możemy stosować są ser chudy, twaróg chudy, wszelkiego rodzaju ryby oraz owoce morza, jak kraby i kalmary. Dozwolone jest też jedzenie białek – nie zawierają one węglowodanów, za to charakteryzują się tym, że posiadają się sporą ilość białka oraz tłuszczy. Jajka posiadają też zerowy indeks glikemiczny, dzięki czemu na długo po ich spożyciu zachowujemy sytość w żołądku.

Dieta zone – dla kogo ?

Dieta zone niewątpliwie jest polecana osobom, które potrzebują dużej ilości białka w diecie, a odstawienie węglowodanów i rezygnacja ze słodyczy nie są dla nich niczym strasznym. Przy odpowiednim stosowaniu umożliwia szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów.