Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 12, 2020 in Zdrowie i medycyna |

Jedzenie przed i po ćwiczeniach. Co jeść przed treningiem a co po?

Aby zachować zdrowie należy odpowiednio się odżywiać oraz zadbać o swoją aktywność fizyczną. Warto wiedzieć, jakie produkty nadają się do jedzenia przed i po ćwiczeniach fizycznych.

DBANIE O ZDROWIE

Dbanie o zdrowie jest sprawą, do której się powinno podchodzić naprawdę poważnie. Coraz więcej osób choruje, ponieważ nie przestrzega odpowiednich zasad żywieniowych oraz nie uprawia żadnej aktywności fizycznej. Wraz z wiekiem – organizm starzeje się i potrzebuje wtedy różnych rzeczy. Właściwie w każdym etapie życia organizm potrzebuje różnych produktów, aby funkcjonować jak najlepiej.

Co jeść przed treningiem a co po?

Coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie różnorodnych aktywności fizycznych. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ istnieje szansa, że więcej osób uniknie dzięki temu różnych chorób. Co jeść przed treningiem a co po? To pytanie, które z pewnością zadają sobie osoby przed i po ćwiczeniach. Należy wiedzieć, że organizm przed ćwiczeniami potrzebuje energii, abyśmy mogli je wykonywać. Tak samo sprawa wygląda po ćwiczeniach – organizm potrzebuje energii po ciężkiej i męczącej aktywności fizycznej.

Na co najlepiej zdecydować się zjeść przed treningiem? Bardzo dobrym rozwiązaniem są owoce, które dostarczą organizmowi potrzebnych węglowodanów. Z owoców można przygotować różne musy lub dodać je np. do owsianki, czy płatków kukurydzianych. Po treningu także należy zadbać o dostarczenie organizmowi węglowodanów. Można zdecydować się np. na kaszę z mięsem, ryż z warzywami lub sałatkę owocową.

ĆWICZENIA Z TRENEREM

Trener jest osobą, która z pewnością podpowie nam, jakie ćwiczenia fizyczne pomogą nam w jak najbardziej efektowny sposób schudnąć lub uzyskać wymarzony wygląd sylwetki. Z trenerem można współpracować na siłowni, na świeżym powietrzu lub zaprosić go do własnego domu, jeśli mamy w nim odpowiednie sprzęty i kącik do ćwiczeń. Dodatkowo trener podpowie nam, które ćwiczenia wykonujemy dobrze, czy też źle. Podsumowując – ćwiczenia z trenerem mogą być bardziej efektowne, niż te wykonywane samemu.