Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 3, 2018 in Zdrowie i medycyna |

Dieta śródziemnomorska przepisy. Zdrowa dieta znad morza Śródziemnego. Dieta śródziemnomorska jadłospis

Osoby, która dbają o linię, albo starają się z mniejszym lub większym powodzeniem zrzucić zbędne kilogramy napotkają na swojej drodze wiele różnego rodzaju diet. Niektóre z nich są zbilansowane i rozsądne, mogą stać się nie tylko chwilowym sposobem żywienia, ale sposobem na życie. Inne są zupełnie nieskuteczne, lecz niegroźne. Niestety są też takie, które zagrażają zdrowiu – warto więc wybierać mądrze i w pogoni za idealną sylwetką znaną z okładek magazynów nie dać się nabrać na puste obietnice. Jedną z rozsądnych diet jest dieta śródziemnomorska.

Dieta śródziemnomorska przepisy

Dieta śródziemnomorska to dieta, którą na co dzień stosują Grecy, Hiszpanie czy Włosi. Dopiero niedawno okazało się jednak, że stosowanie jej nie tylko wspomaga odchudzanie, ale też daje pozytywne zdrowotne rezultaty. Jakie więc oferuje dieta śródziemnomorska przepisy?

Dieta śródziemnomorska jadłospis

Dieta śródziemnomorska jadłospis bazuje przede wszystkim na warzywach, pełnoziarnistych produktach zbożowych, roślinach strączkowych, owocach, ziołach, orzechach i zdrowych tłuszczach – głównie oliwie z oliwek. Głównym źródłem białka są ryby i owoce morza, dużo rzadziej jadany jest drób, sery, jogurty i jajka.