Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 3, 2018 in Zdrowie i medycyna |

Dieta glikemiczna jadłospis. Niski indeks glikemiczny – Dieta glikemiczna przepisy

Dieta glikemiczna, czyli spożywanie posiłków o niskim indeksie glikemicznym pozwala zachować prawidłową masę ciała, przy czym pozwala na uniknięcie uczucia głodu. Zainteresowało cię, jak wygląda dieta glikemiczna jadłospis oraz związane z nim dieta glikemiczna przepisy?

Dieta glikemiczna jadłospis

Indeks glikemiczny dotyczy produktów zawierających węglowodany, a dokładnie określa wzrost poziomu glukozy po spożyciu danych produktów. Nasza dieta polega na wybieraniu takich produktów, które charakteryzuje niski indeks glikemiczny. Dzięki temu nasza glikemia utrzymana jest na właściwym poziomie, unikamy także nagłych skoków glukozy, które powodują uczucie głodu. W tej diecie do minimum powinniśmy ograniczyć produkty które mają wysoki IG np. jasne pieczywo, biały ryż, ciasta, czekoladki czy ziemniaki.

Dieta glikemiczna przepisy

Przykładowy jadłospis oraz związane z nim przepisy znaleźć można w Internecie, na wielu stronach poświęconych temu stylowi odżywiania. Warto też skonsultować go z dietetykiem, który nie tylko pomoże nam w tym, aby dieta była skuteczna, ale także przebiegała bezpiecznie.