Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 10, 2017 in Inne |

Keywords

Kiedy poszukujemy informacji w internecie, nie musimy przekopywać się przez miliony treści, zanim znajdziemy to co rzeczywiście nas interesuje. Dlaczego ? System jest skonstruowany tak, aby ułatwić nam znalezienie informacji i porządkować teksty, które zamieszczane są w sieci.

Ale jak to się dzieje, że od razu znajdujemy teksty, które dotyczą konkretnego zagadnienia ? Wpisujesz w wyszukiwarkę to, czego szukasz i już. To są tak zwane meta słowa kluczowe. Mogą być bardzo ogólne, zapisane jako jeden wyraz, ale również i bardzo rozbudowane. Wszystko zależy od tego jak precyzyjnie określimy zakres poszukiwanych informacji. Przy poszczególnych tekstach zapisywane są słowa kluczowe, tak aby można je było powiązać z wyszukiwanymi treściami i wyświetlić nam, kiedy ich szukamy.
Frazy kluczowe jeśli zawierają nazwę jakiejś konkretnej firmy, są nazywane brandowymi. Natomiast jeśli odnoszą się do jakiegoś miejsca, na przykład miasta, nazywamy je frazami lokalnymi.
Jak można zauważyć niewątpliwie spełniają bardzo ważną rolę i usprawniają wymianę informacji, która jest wysoko ceniona w obecnym świecie.