Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 31, 2021 in Inne |

Co to jest woda strukturalna i jakie ma zastosowanie?

Woda strukturalna fizycznie jest gęstsza i bardziej lepka niż woda niestrukturalna i ma naturalnie występujące podwyższone pH. Fizjologiczny wpływ na ludzki organizm nie jest jeszcze szczegółowo udokumentowany, ale dostrzega się wiele zalet i korzyści płynących z używania takiej wody. Bardzo ciekawe jest to, że podobnie jak lód, cząsteczki wody łączą się w jednowarstwowe arkusze o sześciokątnej strukturze.

Od kiedy istnieje woda strukturalna?

Tak naprawdę, woda strukturalna istnieje od zawsze, ale dopiero od niedawna wzbudza zainteresowanie naukowców. Wokół tego tematu pojawiają się różne teorie, ale to o czym trzeba wiedzieć, to fakt, że całość wody strukturalnej obejmuje nie tylko wspomniane wcześniej sześciokątne warstwy cząsteczek wody, ale także wodę bezpośrednio je otaczającą. W miarę wzrostu heksagonalnych warstw protony są wyrzucane do pobliskiej wody. Stwarza to najbardziej nieoczekiwane zjawisko jakim jest potencjał elektryczny między wodą strukturalną a otaczającą ją wodą. Najprościej można to ująć tak, że woda strukturalna magazynuje energię, podobnie jak bateria.

Woda strukturalna w życiu człowieka

Jeśli woda jest niczym bateria, to potrzebuje ciągłego ładowania. Można, zatem stwierdzić, że kiedy organizm ma wystarczającą ilość energii, jego wodne wnętrze jest silnie naładowane, co pozwala na optymalizację funkcji komórkowych i metabolicznych, a także na lepsze nawodnienie i detoksykację. Dziś już wiadomo, że wiele znanych chorób ma swoje źródło w toksyczności, odwodnieniu i nieprawidłowym funkcjonowaniu komórek, a spożywanie wody strukturalnej o dużej energii może poprawić stan zdrowia na wiele sposobów. Ostatnie eksperymenty sugerują nawet, że strukturyzacja wody jest odpowiedzialna za prawidłowe krążenie krwi i limfy w organizmie.

Skąd czerpać wodę strukturalną?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele urządzeń zaprojektowanych w celu tworzenia wody strukturalnej, a najciekawsze jest to, że proces jest w pełni automatyczny. Przez cały czas z kranu może płynąć energetyzowana woda strukturalna. Co więcej, w trakcie tego procesu większość zanieczyszczeń zostaje usunięta, ale bez szkód dla dobroczynnych minerałów. Dzięki temu woda ma optymalne pH. Jak widać, nawet we własnym domu można cieszyć się najlepszą, oczyszczoną wodą alkaliczną. Warto rozważyć zaopatrzenie się w specjalne urządzenia do wody strukturalnej, jednak zaleca się dużą czujność, ponieważ zwłaszcza na internetowych aukcjach nie trudno o podróbki.