Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 21, 2020 in Zdrowie i medycyna |

Zdrowy deser – przepis na deser z nasionami chia

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, ponieważ pomaga ono odpowiednio zadbać o organizm człowieka. Nieodpowiednie odżywianie może prowadzić do różnych powikłań zdrowotnych.

Przepis na deser z nasionami chia

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pragnie zdrowo się odżywiać. Nie zawsze się to udaje, jednak warto podejść do tego tematu na poważnie. Chodzi tutaj o zdrowie swojego własnego organizmu. Nasiona chia są bardzo zdrowe i często wykorzystywane do różnych deserów. Takie połączenie jest zdrową alternatywą dla popularnych i niezdrowych słodyczy. Przepis na deser z nasionami chia można znaleźć na wielu stronach internetowych poświęconych gastronomii. Można zrobić pyszne musy, ciasteczka, koktajle. Z pewnością takie desery okażą się o wiele lepsze dla zdrowia oraz dodadzą energii. Musy można przygotować z różnymi owocami – np. jabłkami, bananami, truskawkami, morelami. Każdy może dodać do nich swoje ulubione owoce.

ZDROWE ODŻYWIANIE

Zdrowego odżywiania warto nauczyć się w każdej chwili. Największym jego plusem jest to, że ma naprawdę korzystny wpływ na zdrowie. Otyłość jest jedną z chorób, które powoduje niezdrowe odżywianie. Bardzo często w parze z niezdrowym odżywianiem idzie brak aktywności fizycznej. Złe nawyki nie są czymś dobrym dla organizmu, więc warto z nimi walczyć. Jeśli nie wiemy, jakie produkty będą dla nas odpowiednie – warto w takich sytuacjach udać się do lekarza dietetyka, który pomoże nam to określić.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Aby zachować zdrowie – potrzebny jest ruch, zdrowe odżywianie oraz zadbanie o swoje zdrowie psychiczne. Wiele osób rezygnuje z aktywności fizycznej, tłumacząc się brakiem czasu. Codziennie warto wykonywać jakąkolwiek aktywność fizyczną przez co najmniej pół godziny. Warto włożyć jednak odrobinę więcej w ćwiczenia fizyczne, aby jak najlepiej zadbać o swój własny organizm. Ćwiczenia możemy wykonywać na siłowni, na świeżym powietrzu lub we własnym zaciszu domowym. Do wielu ćwiczeń niepotrzebne są specjalistyczne sprzęty – mogą je wykonywać więc wszyscy, chyba że nie pozwala nam na to zdrowie, kondycja organizmu, przeciwwskazania lekarskie itp.