Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 23, 2020 in Uroda |

Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi?

W dobraniu dobrego biustonosza do swoich piersi jest znajomość swoje rozmiaru stanika. Biustonosz pełni kilka funkcji, może wizualnie powiększyć piersi, skorygować sylwetkę, w dobrze dobranym biustonoszu lepiej jest zarysowana talia. Staniki produkowane są w rozmiarach od A do KK, obwodzie 60-110. Dobrze dobrany biustonosz stanowi podstawę garderoby. Każdy model stanika posiada nieco inną konstrukcje i kształt miseczki.


W przypadku małych piersi dobrze sprawdzają się biustonosze triumph typu half-cup.
Jeśli chcemy powiększyć piersi możemy wybrać stanik typu push-up. Dzięki takiej konstrukcji stanika biust wydaje się optymalnie większy, niestety posiada też swoje wady.Noszenie stanika wypełnionego wkładką z gąbki z silikonu, może spłaszczyć biust i go deformować. W przypadku dużych piersi należy zadbać o wybór odpowiednio stanik ścisły w obwodzie, obejmujący całe piersi w miseczki. Polecane są staniki o miseczke ¾ zakrywającej cały biust, cieższy biust potrzebuje dodatkowe podtrzymania.
U kobiet, które mają szeroko rozstawione piersi polecane są biustonosze w stylu „push-up”, w którym fiszbiny kończą się nisko na mostku, ponieważ zbiera biust i przesuwa do środka.
W przypadku blisko osadzonych piersi najlepszym wyborem są staniki z małym odstępem między miseczkami, z nisko zakończonymi fiszbinami.
Ramiączka stanika występują w różnej szerokości, odpowiedzialne są za dźwiganie piersi, przy większym można wybrać cienkie ramiączka.Najczęstszym błędem przy wyborze stanika jest wybór zbyt małej miseczki, należy wybierać biustonosz o mniejszym obwodzie pod biustem , ale o większej miseczce.