Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 9, 2020 in Dieta |

Piękna i egzotyczna Madera

Podróże to nie tylko przygody, ale także szczyty gór i głębokie dżungle. Podróże to cieszenie się życiem i zanurzenie się w stylu życia różnych kultur. Wpaniałym przystankiem może być Madera. Najbardziej urokliwa wyspa Portugalii to miejsce, które dotrzymuje wszystkich subtropikalnych obietnic podróży. Ta malutka wulkaniczna wyspa oferuje tak wiele.
Madera to około 90 minut lotu z Lizbony lub Porto. Cała wyspa jest jak duży ogród botaniczny, nic dziwnego, dlaczego nazywana jest „tropikalnym ogrodem Europy”.

Targ rolniczy

Odwiedzanie lokalnego targu jest jedną z ulubionych czynności nie tylko turystów ale i mieszkańców. Nie możesz przegapić wizyty na Mercado dos Lavradores, targu rolnym w Funchal. To miejsce to prawdziwy raj dla smakoszy. Ze względu na subtropikalny klimat Madery, żyzność gleby i znacznie bliżej Afryki kontynentalnej, miejscowa ludność w pełni to wykorzystuje i tworzy tak wiele różnych rodzajów owoców i warzyw, które można znaleźć tylko na Maderze. Owoc z Madery, który wszystkich zachwyca to fioletowa marakuja. Ale interesujące jest to, że istnieje wiele innych odmian: bananowa marakuja, ananas z marakui, marakuja cytrynowa itp.
Na targu znaleźć można też sporo egzotycznych kwiatów i ryb. I oczywiście, jak możesz się domyślić, wszystkie te wspaniałe produkty mają swoją cenę, cenę turystyczną, ale co robić, prawda?

Sintra na Maderze i ogrody Monte

Prawdopodobnie najpopularniejszą atrakcją Funchal jest Kolejka Linowa Monte. Na początku XX wieku turyści mogli dotrzeć na górę kolejką parową. Obecnie możesz odbyć tę samą podróż i podziwiać krajobrazy z kolejki linowej Monte. To naprawdę spektakularne przeżycie, a widok z kabiny jest niesamowity. Aby wrócić do miasta, wymyślono naprawdę fajny transport – kultowe na Maderze „koszowe samochody”. Samochody wykonane są z wikliny i ślizgają się na drewnianych płozach. Droga powrotna do Funchal prowadzi w dół, więc siła grawitacji sprawia, że ​​kosz wagon ślizga się, a kierunek i redukcja prędkości kontrolowane są przez dwóch złapanych za plecy mężczyzn.