Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 18, 2021 in Inne |

Alkohole wysoko cenione – 10 najdroższych wódek świata

Wódka to trunek, który zwłaszcza w naszej części Europy, cieszy się dużą popularnością. Nawet wśród elit, które mają swoje ekskluzywne trunki. Oto 10 najdroższych wódek świata.

1.Belvedere

Zaczynamy od polskiej marki i wódki Belvedere. Cena za standardową butelkę 0,7 to około 2500 złotych.
Przy czym jest to początek listy, który nie może imać się do najdroższych alkoholi.

2.Grey Goose Vodka Magnum

Przenosimy się do Francji, gdzie także powstała bardzo droga wódka. “Szara gęś” to najdroższy trunek wysokoprocentowy Trójkolorowych. Cena około 2600 złotych to pełny zestaw – butelka wódki + ozdobna klatka wykonana w Szwajcarii.
Możemy kupić również wersję bez klatki. Wtedy alkohol kosztuje “tylko” 1500 złotych za butelkę.

3.Absolut Crystal

W 2010 roku na rynek weszło 800 butelek wódki Absolut Crystal. Sprzedawana była po 1000 dolarów za butelkę.
Obecnie cena jednej z tych butelek byłaby znacznie wyższa.

4.Elit by Stolichnaya

Stolichnaya w 2013 wypuściła 3000 butelek trunku Elit.
Jedna butelka była wtedy w cenie 3000 dolarów. Na cenę składał się oczywiście wyśmienity alkohol wyprodukowany z pomocą czystej nowozelandzkiej wody i butelka wykonana z rzadkich kryształów.

5.Iordanov Vodka Decadence Version

Drogą wódę mają również Niemcy, którzy raczej znani są z piwa.
W 2011 roku wypuścili ekskluzywną serię wysokoprocentowego trunku – Iordanov Vodka Decadence Version. Każda z butelek była ozdobiona 14 tysiącami kryształków Swarovskiego.
Butelka tego alkoholu to koszt 13 tysięcy złotych.

6.Oval Vodka

Jeśli mowa o wódce nie można nie wspomnieć Rosji. Wódka Oval Vodka ma nawet rekomendację z Uniwersytetu Moskiewskiego. Dlaczego? Jej recepturę opracował profesor Walery Sorokin.
Butelka tego alkoholu warta jest 22 tysiące za butelkę, wyłożoną 7 tysiącami kryształkami Swarovskiego. Dodatkowo zamontowany ma ekran LCD.

7.Belver Bears Belvedere

Wracamy na chwilę do Polski. Tuż za podium najdroższych wódek na świecie znajduje się wódka w specjalnej butelce w kształcie… misia.
Taki projekt stworzył muzyk Jean Roch na festiwal w Cannes. Stworzył butelkę w kształcie misia siedzącego w rozkroku, a między jego nóżkami znajduje się właściwa butelka.
Dodatkowo całość jest podświetlana i ma możliwość zawieszenia na ścianie.

8.Diva

Nazwa alkoholu idealnie pasuje do jego ceny. Swojego czasu była to najdroższa butelka alkoholu na świecie, gdyż ceniono ją na 3 miliony złotych.
Przy czym największy wpływ na cenę ma sposób produkcji. Mianowicie trunek filtrowany jest przez specjalny nordycki lód, następnie węgiel z drzewa brzozy i sączony przez piasek zmieszany z kamieniami szlachetnymi.
Dopiero po takim procesie alkohol trafia do butelki z trzpieniem wypełnionym kryształami Swarovskiego.

9.Russo-Baltique

Ponownie wracamy do Rosji i… marki produkującej samochody.
Łotewsko-rosyjska marka – Russo Baltique po chwilowym zniknięciu z rynku wypuściła drugą najdroższą na świecie wódkę i plan na luksusowy sportowy samochód.
Butelka alkoholu, kosztująca 4 miliony złotych, wykonana jest z białego i żółtego złota oraz diamentów. Kształtem zaś przypomina chłodnicę starego samochodu z rosyjskim orłem.

10.Billionaire

Nie sposób wymyślić inną nazwę dla najdroższej wódki na świecie. Jedna butelka kosztuje 12 milionów złotych.
Alkohol zanim trafi do butelki filtrowany jest przez lód, węgiel z nordyckiej brzozy i piasek ze drobno zmielonych diamentów i kamieni szlachetnych.
Potem zaś trafia do kryształowej butelki pokrytej platyną, rodem i diamentami.