Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 20, 2021 in Dieta |

Dieta DASH – czym jest i na czym polega?

Dieta DASH to tak naprawdę żadna dieta-cud! To tylko sposób żywienia opierający się na sprawdzonych, udowodnionych naukowo przesłankach potwierdzających, że wykluczenie pewnych produktów, których spożywa się w nadmiarze w codziennym żywieniu wielu osób pozwala osiągnąć wymierne korzyści zdrowotne!

Jedzenie dietetyczne we Wrocławiu – dla kogo warto zamówić dietę DASH?

Dieta DASH oferowana jest przez Box Kitchen we Wrocławiu jako jedna z najpopularniejszych w cateringu dietetycznym. Co wpływa na tak duże zainteresowanie tym sposobem żywienia? Przede wszystkim doskonale skomponowane, kolorowe i smakowite posiłki, dzięki którym nie czujesz, że jesteś na diecie, a będziesz mógł czerpać z niej same korzyści!

Fit catering dietetyczny we Wrocławiu Box Kitchen umożliwia wybór spośród różnych wariantów kaloryczności diety DASH, dzięki którym dopasujesz do swoich potrzeb zawartość pudełek i umożliwisz sobie odżywianie zgodne z Twoim zapotrzebowaniem na energię. Szczególną grupą osób, które powinny zapoznać się z tą dietą są wszyscy chorzy na nadciśnienie, miażdżycę lub znajdujący się w grupie ryzyka zachorowania na serce, a także osoby potencjalnie zagrożone chorobami metabolicznymi.

Dieta DASH – na czym polega?

W diecie DASH wyklucza się przetworzone produkty bogate w sól, kwasy tłuszczowe trans, czy cukier. Ograniczona zostaje podaż kwasów tłuszczowych nasyconych, a także produktów pszennych bogatych w węglowodany. W diecie znajduje się wiele pełnych zbóż, orzechów, warzyw, owoców, chudych mięs i ryb. Tym samym dieta jest bardzo smaczna, różnorodna i pełna wszelkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania organizmu.

Dlaczego warto postawić na fit catering dietetyczny we Wrocławiu?

Jedzenie dietetyczne we Wrocławiu to przede wszystkim dieta opracowana z myślą o Twoich potrzebach i preferencjach. Wybierając Box Kitchen otrzymujesz zestaw gotowych posiłków na każdy dzień pod same drzwi, przez co nie musisz gotować ani robić zakupów. Ale to nie wszystko. Z cateringiem dietetycznym możesz też osiągać założone cele żywieniowe – poprawa stanu zdrowia, wyników badań laboratoryjnych, odchudzanie, zwiększenie energii i witalności. Dzięki wysyceniu Twoich potraw składnikami realnie wpływającymi na funkcje wszystkich układów Twojego organizmu, możesz osiągać maksymalną wydajność w swojej codziennej aktywności fizycznej i psychicznej, a tym samym czerpać z życia pełnymi garściami!

Dieta DASH pomaga w odciążeniu układu pokarmowego, wpływa korzystnie na profil lipidowy, a tym samym zapobiega występowaniu chorób metabolicznych i chorób serca. W Box Kitchen cukier został zastąpiony ksylitolem, owocami i miodem, a pszenica innymi zbożami gwarantującymi różnorodność i sytość. Jest to zatem dieta odpowiednia nie tylko dla osób dorosłych, również tych cierpiących na rozmaite schorzenia, ale także dla dzieci i nastolatków, których rodzice pragną zadbać o ich zdrowy, zrównoważony rozwój. Jeśli nie wiesz, jaką dietę wybrać, postaw na DASH – to pewnik wśród diet!