Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 5, 2021 in Uroda |

Jak zawczasu przygotować się do sezonu plażowego?

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, każda kobieta czekająca na wakacyjny wypoczynek zaczyna przygotowywać się do sezonu plażowego. Aby doskonale zaprezentować się w stroju kąpielowym, warto odpowiednio wcześniej zadbać o własne ciało. Planowany wyjazd nad morze lub jezioro powinien być poprzedzony dobrze zbilansowaną dietą, a także różnymi zabiegami upiększającymi i odmładzającymi. Nie wolno również zapomnieć o aktywności fizycznej. Nie trzeba jednak nadmiernie forsować ciała, aby na plaży wyglądało ono powabnie i atrakcyjnie.

Prawidłowa dieta

Dieta ma bardzo duży wpływ na zdrowie i kondycję. Sposób żywienia powinien być odpowiednio dopasowany do osobistych potrzeb, a jednocześnie dobrze zbilansowany. Nie bez znaczenia pozostaje regularność posiłków oraz wielkość przyjmowanych porcji, dlatego jadać mniejsze dania co 3-4 godziny. Aby zadbać o piękne ciało, warto wyeliminować z diety produkty wysokoprzetworzone i nadmiar cukru. W planie żywienia nie może natomiast zabraknąć odpowiedniej ilości białka, zdrowych tłuszczy oraz pełnych witamin warzyw i owoców. Nie warto przy tym katować się restrykcyjnymi dietami, które zwykle są trudne do utrzymania i prowadzą do efektu jojo. Zmiany w żywieniu najlepiej wprowadzać stopniowo, unikając głodówek.

Aktywność fizyczna

Aby efektownie zaprezentować się w bikini, nie wolno rezygnować z aktywności fizycznej. Ćwiczenia nie tylko zapewniają smukłą i wysportowaną sylwetkę, ale też ujędrniają ciało. Korzystnie na zdrowie i kondycję wpływają praktycznie wszystkie formy ruchu, włącznie ze spacerami, pływaniem, bieganiem, jazdą na rowerze czy gimnastyką. Sport na świeżym powietrzu jest szczególnie polecany, ponieważ doskonale dotlenia organizm. Warto stopniowo przyzwyczajać ciało do aktywności fizycznej, aby skutecznie wyszczuplić i wymodelować sylwetkę. Odpowiednio dobrane ćwiczenia nie tylko przyczynią się do lepszej prezencji w stroju kąpielowym, ale też poprawią humor. Ruch zwiększa bowiem w organizmie poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Nawodnienie organizmu

Woda bierze udział w większości procesów zachodzących w organizmie, dlatego jest niezwykle ważna dla jego prawidłowego funkcjonowania. Regularne przyjmowanie płynów przyspiesza metabolizm, dzięki czemu przyczynia się do redukcji masy ciała. Woda nawilża skórę, co niweluje ryzyko jej wysuszenia oraz przedwczesnego starzenia. Zdaniem specjalistów, każdego dnia powinno się przyjmować przynajmniej 1,5 litra płynów. Aby nieco urozmaicić plan dnia, do wody dodać można nieco soku z cytryny, maliny, miętę oraz inne zdrowe dodatki smakowe. Dobrym rozwiązaniem jest także zielona herbata, która nawadnia organizm, dostarcza wielu antyoksydantów oraz doskonale pobudza do działania.

Usuwanie cellulitu

W stroju kąpielowym pięknie prezentuje się gładka, pozbawiona niedoskonałości skóra. Do szczególnie uciążliwych problemów kobiecych należy niestety cellulit, którego na plaży nie da się do końca ukryć elementami garderoby. Przed letnim sezonem warto więc zaplanować zabiegi, które zniwelują widoczność pomarańczowej skórki. Poza dietą i aktywnością fizyczną, należy pamiętać o stosowaniu specjalnych balsamów i kremów. Jeżeli cellulit mimo to pozostaje bardzo widoczny, można zdecydować się na odpowiedni zabieg medycyny estetycznej. Sposobem na zredukowanie miejscowego przyrostu tkanki tłuszczowej oraz innych nierówności jest np. karboksyterapia lub endermologia.

Pielęgnacja skóry piersi

Przed sezonem letnim warto zadać o kompleksową pielęgnację biustu, który na plaży jest szczególnie mocno eksponowany. Najlepszym rozwiązaniem będą silnie nawilżające i ujędrniające środki, odpowiednio dobrane oraz regularnie stosowane. W sprzedaży znaleźć można wiele tego typu preparatów, a do najciekawszych należy krem Ovashape. Skład, sposób działania oraz wiele innych informacji na jego temat można znaleźć na tej stronie. Innowacyjny krem Ovashape nie tylko ujędrnia i nawilża skórę biustu, ale również przyczynia się do zwiększenia rozmiaru piersi oraz kompleksowo wpływa na ich dobrą kondycję.