Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 30, 2020 in Inne |

Dodatkowe akcesoria dla boksera

Boks to wyjątkowa dyscyplina sportu, która podnosi poziom adrenaliny we krwi, wzbudza silne emocje, doskonale też wpływa na kondycję. Nic więc dziwnego, że dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularna. Młodzi ludzie chętnie próbują swoich sił w tej dyscyplinie, zapisują się na zajęcia z boksu, uczą się zasad prawidłowego boksowania i różnych technik walki. Uczą się także tego, jakie jest podstawowe i dodatkowe wyposażenie boksera.

Ekwipunek bokserski

Każdy bokser nie zależnie od tego czy trenuje stale i systematycznie, czy walczy zawodowo czy tylko dla własnej przyjemności, musi się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt bokserski i akcesoria bokserskie. Oczywiście najważniejsze są rękawice bokserskie oraz kask bokserski, ale nie można też zapomnieć o dodatkach takich jak na przykład bandaże bokserskie https://sportemo.pl/sprzet-bokserski/bandaze-bokserskie. Bandaże te zakłada się pod rękawice, ich zadanie jest bardzo ważne, mają chronić ręce przed odparzeniami, otarciami, mają sprawić, że rękawice będą idealnie dopasowane.

Bandaże to podstawa

Przed każdymi zawodami bokserskimi, jest sprawdzane czy zawodnik ma założone bandaże pod rękawicą. Dlatego warto sobie wyrobić nawyk zakładania tych bandaży także na treningach, przy ćwiczeniach dla własnej przyjemności. Ich zakup jest niedrogi a są one bardzo potrzebne w zawodzie boksera.