Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2020 in Inne |

Psy, które lubią kopać

Wyobraź sobie, że masz cztery nogi, ostre pazury i kawałek ziemi pod łapami. Co zamierzasz zrobić? Oczywiście kopać! Kopanie jest często naturalnym i instynktownym zachowaniem psów, ale niektóre rasy są bardziej skłonne do tego niż inne – zwłaszcza przedstawiciele rasy terierów.

Jack Russell terrier

Śmiało, odłóż łopatę z powrotem do szopy. Ten pies spokojnie zastąpi narzędzia ogrodnicze. Będzie szczęśliwy i może nawet wykopać kilka dodatkowych rzędów, na wszelki wypadek. Ta rasa jest mistrzem w kopaniu i prawdopodobnie będzie spędzać czas na swojej ulubionej aktywności – czy tego chcesz, czy nie. Zamiast tego spróbuj skierować jego energię na coś mniej destrukcyjnego, na przykład regularne spacery lub trening zwinności.

Husky syberyjski

Rasa, która pochodzi z tundry na Syberii i prawdopodobnie musiała kopać, aby znaleźć posiłek lub schronić się. Nie powinno więc dziwić, że gdyby miał taką szansę, mógłby przekopać całe podwórko. Najlepiej będzie dać mu jedno miejsce, gdzie będzie mógł kopać ile chce pod Twoim ścisłym nadzorem.

Jamnik

Nie lekceważ tej rasy. Kopanie jest w jego DNA – został wyhodowany, by podążać za ofiarą do podziemnych nor i tuneli – i jest w stanie wykorzystać te instynkty do przekopywania ogrodu.

Te rasy psów mogą pozostawić ogród w opłakanym stanie, jeśli zostaną pozostawione samym sobie. Pamiętaj, żeby nigdy nie zostawiać ich samych na podwórku, chyba, że chcesz wpadać niespodziewanie w dziury wykopane przez psa.

 

Więcej na https://petportal.pl/